Ze zimních radovánek rovnou do pohádek

22.02.2016 07:55

V týdnu před jarními prázdninami jsme si hráli s písmenky a slovy. Většina předškoláků už dokáže hravě spočítat slabiky ve slovech a ani počáteční písmena jim nedělají problém. Zjistili jsme, že písmenka se nemusí jen číst a psát, ale že se mohou také vymodelovat. Komu nešla vymodelovat písmenka, vytvořil si z modelíny při odpoledních hrách něco jiného. Zde se můžete podívat co.

V minulém týdnu jsme putovali z pohádky do pohádky. Bobříci poznávali pohádky podle obrázků a ve skupinkách je zkoušeli vyprávět ostatním. Zahráli si na Červené, Modré i Zelené Karkulky a sbírali kytičky pro babičku. Sledovali, co za co dědeček vyměnil - co získal jako první a co jako poslední, co bylo dříve, co později a co se stalo mezi tím. Spolu s Šípkovou Růženkou usnul tento týden celý zámek a všichni, kdo na něm připravovali hostinu. Nakonec jsme Babě Jaze pomohli opravit střechu, kterou jí Jeníček s Mařenkou rozebrali.

V lednu jsme měli sněhovou nadílku, která se minulý týden na pár hodin vrátila i na zahradu školky. Stihli jsme s Bobříky postavit tři sněhuláky, kteří se pak rozpadli stejně rychle, jako byli postaveni. Nestihli jsme je ani vyfotit. Tak jen malou vzpomínku na leden - zde se můžete podívat, jak jsme tiskli zimní obrázky (hotová dílka již nějakou dobu visí v šatně) a bobovali na našem kopečku, když to šlo. Zde můžete vidět, jak si Bobříci hráli na mrazíky a malovali na okna květiny. Nechali jsme se inspirovat mrazíkem Františkem z pohádky od Miloše Macourka. Řekněte si dětem, ať vám ji povypráví, třeba si ji ještě pamatují.

Fotky z pátého plavání nejdete zde.